Szukaj

Wizyt
1425187

Zapal Światło Wolności ofiarom stanu wojennego

Zachęcamy do uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w ten sam sposób: zapalmy światła wolności w oknach naszych domów w środowy wieczór, 13 grudnia, o godz. 19:30 – w tym samym dniu, w którym 36 lat temu komunistyczna dyktatura usiłowała odebrać Polakom nadzieję. Zapalmy wirtualne światło wolności poprzez kliknięcie na poniższy baner.

 

Prośba prezesa IPN Jarosława Szarka

Projekt gimnazjalny klasy III

Uczennice klasy trzeciej zrealizowały projekt edukacyjny zatytułowany „100 lat polskiej mody XX w.” Tematyka działań skupia się wokół  zagadnień związanych z modą i ubiorem, a zatem w pełni koresponduje z wybraną przez uczennice specjalizacją i zainteresowaniami. Opiekę i wsparcie merytoryczne objęła pani. Magdalena Bezat-Majeranowska.

     

Celem projektu było ukazanie zmian i tendencji modowych na przestrzeni kolejnych dziesięcioleci XX w. w ujęciu historycznym i społecznym. W rezultacie powstały szkice charakterystycznych dla danej dekady ubrań wraz ze szczegółowym opisem oraz prezentacje gotowych strojów.

Publiczne przedstawienie i prezentacja efektów pracy odbyła się 11 grudnia 2017r. Uczennice wygłosiły krótką prelekcję, zaprezentowały wybrane kreacje i zaprosiły do zwiedzania wystawy. Każda z uczestniczek projektu stała się ekspertką w „swoim” dziesięcioleciu.

Wystawa czynna w auli POSSP do 15 grudnia. Serdecznie zapraszamy.Projekt gimnazjalny klasy III

Album ze zdjęciami

 

Szkolne Mistrzostwa Włocławka w Szachach

W czwartek 30 listopada 2017 r. odbyły się w CKBB STARA REMIZA  we Włocławku  Indywidualne Mistrzostwa w szachach dla dzieci i młodzieży włocławskich szkół. Każdy uczestnik  miał na rozegranie partii 15 min. Turniej został przeprowadzony systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund.

W grupie dziewcząt z gimnazjum nasza uczennica Zuzanna Czarnecka zajęła drugie miejsce.

Wiktoria Długołęcka wśród licealistek wywalczyła miejsce trzecie.

Album.

 

Odwiedziny Szkoły Plastycznej z Mińska

Od 3 do 10 listopada br. gościliśmy w naszej szkole delegację ze Szkoły Sztuk Pięknych w Mińsku. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego efekty mogliśmy oglądać na wystawie poplenerowej.

Praca w plenerze i w pracowniach szkolnych oraz długie spotkania popołudniowe pozwoliły poznać specyfikę obu szkół. To spotkanie najstarszej państwowej szkoły plastycznej z Mińska z najstarszą prywatną w Polsce pozwoliło obalić wiele stereotypów. Pan dyrektor Andrej Adamchik zaprosił nas plener malarski oraz do pokazania wystawy pokonkursowej V Międzynarodowego Biennale Miniatur w Mińsku. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

Zobacz album!

 

Udział w targach aranżacji wnętrz

Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych otrzymała zaproszenie na Międzynarodowe Targi Aranżacji Wnętrz w Nadarzynie.

Album: Zwiedzanie Żyrardowa i udział Szkoły w Międzynarodowych Targach Aranżacji Wnętrz.

 

SFbBox by afl odds
Copyright