Szukaj

Wizyt
2258526

Mimo ferii nie zapominamy o Cieplinach

Uczestnicząc w obchodach 157 rocznicy bitwy pod Cieplinami myślimy o tych młodych Polakach, którzy zapłacili najwyższą cenę za pragnienie wolnej Polski. Jesteśmy dumni z ich dokonań i chcemy, żeby pamięć o nich nie ograniczała się do pomnika. Mamy dzisiaj świadomość odpowiedzialności za losy Ojczyzny i potrzeby poznawania historii, bo niema przyszłości bez znajomości przeszłości.

Album ze zdjęciami

 

156. rocznica śmierci płk. S. Bechiego

Fotoalbum

Napisali o nas: 

 

156 rocznica bitwy pod Szewem

Dzisiaj (22.11) pod pomnikiem powstańców styczniowych odbyły się uroczystości upamiętniające 156. rocznicę bitwy pod Szewem pod przewodnictwem  księdza proboszcza Leszka Buczkowskiego. Wzięli w nich udział nauczyciele i uczniowie naszego Liceum Sztuk Plastycznych oraz goście z Wilna.

Zobacz album!

 

Marsz pamięci

We Włocławku 17 grudnia 2018 r. odbył się Marsz Pamięci płk. Stanisława Bechiego (Stanislao Elbano de Bechi), którego organizatorem była nasza szkoła. Jego celem jest utrwalanie pamięci o tragicznych losach polskich powstańców 1863 roku, a w tym również włoskich ochotników. Marsz jest znakiem ciągle żywej pamięci o bohaterskim pułkowniku, który w obliczu śmierci miał odwagę krzyknąć "Vivat Polonia".

Album!

 

155. rocznica bitwy pod Szewem

 

Nasza obecność w tym szczególnym miejscu, niech przyczyni się do zachowania pamięci o powstańcach z oddziału płk. Emeryka Syrewicza.

Zobacz album: 155. rocznica bitwy pod Szewem

 

SFbBox by afl odds
Copyright