Szukaj

Wizyt
3238774

Śladami Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Od 14 do 28 września br. można obejrzeć w galerii naszej szkoły wystawę poplenerową "Śladami Gustawa Herlinga-Grudzińskiego" Suchedniów 2019. Międzynarodowy plener malarski miał przybliżyć życie i działalność tej wybitnej postaci. Na wystawie prezentowane są obrazy wykonane przez uczniów Szkół Sztuk Pięknych z Wilna, Mińska i Włocławka wykonanych w rodzinnym mieście pisarza.

Z okazji  wernisażu przybyli do naszej szkoły: poseł Łukasz Zbonikowski, wicekurator Maria Mazurkiewicz, dyrektor delegatury KO Małgorzata Kowalczyk-Przybytek, przedstawiciele władz samorządowych i dyrektorzy jednostek kultury. Otwarciu wystawy towarzyszył okolicznościowy wykład oraz koncert pieśni patriotycznych.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Patronat medialny: TVP Bydgoszcz i Gazeta Pomorska.

Zobacz cały album!

 

SFbBox by afl odds
Copyright